Rekordowy rok w KH-KIPPER

Rekordowy rok w KH-KIPPER

W tym roku firma KH-KIPPER wyprodukowała najwięcej w swojej historii jednostek zabudów, przyczep i naczep. Większość z ponad 2000 wyprodukowanych sztuk trafiła na zagraniczne rynki, a w ostatnich 4 latach producent podwoił skalę swojej działalności.


KH-KIPPER obecnie jest największym w Polsce producentem zabudów ciężarowych powyżej 12 t DMC. Rekordowe wyniki sprzedażowe są naturalnym efektem długoletnich bardzo dobrych relacji z klientami, partnerami oraz importerami i producentami podwozi w kraju i za granicą. Firma dostarcza zróżnicowane produkty do różnych branż i na wiele rynków. W związku z rozwojem firmy w 2018 roku zapadła decyzja o budowie w siedzibie firmy w Kajetanowie nowej hali montażu końcowego i budynku biurowego. Dodatkowa infrastruktura produkcyjna jest odpowiedzią na niesłabnący od 2010 roku popyt na zabudowy KH-KIPPER i ma usprawnić dostawy zróżnicowanych produktów. W 2019 roku kontynuowano prace przy budowie obu obiektów i odpowiednio wyposażono nowopowstałą halę montażową.

W 2019 roku najpopularniejszym produktem była zabudowa tylnozsypowa half-pipe (W1U) do przewozu materiałów sypkich i asfaltu. Doganiały ją kwadratowe tylnozsypowe zabudowy (W1C), których popularność nie słabnie w krajach Europy Wschodniej. Większość zabudów została zamontowana na podwoziach trzy- i czteroosiowych. Wprowadzona na rynek w 2018 roku udoskonalona kwadratowa zabudowa W1CE z podgrzewaniem skrzyni została dobrze przyjęta i w tym roku można było odnotować wzrost liczby jej zamówień - szczególnie z Rosji. Dzięki współpracy z lokalnymi przedstawicielstwami handlowymi we Francji i Niemczech, mocno wzrosła też sprzedaż zabudów trójstronnych.

Aby zapewnić klientom dostęp do profesjonalnej obsługi posprzedażowej KH-KIPPER nawiązała współpracę z nowymi punktami serwisowymi w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Słowacji i Rosji. Dzięki współpracy generalnego przedstawicielstwa z lokalnymi dealerami podwozi, klienci we wszystkich regionach Rosji mogą liczyć na pełen zakres usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz oryginalnych części zamiennych.

W kwietniu KH-KIPPER wziął udział w największych na świecie budowlanych targach, tj. monachijskich Targach Bauma. Ogromne wrażenie robiła w tym roku opublikowana rzez organizatora liczba zwiedzających. 620 000 osób z ponad 200 krajów mogło obejrzeć łącznie 8 zabudów KH-KIPPER na stoisku samego producenta oraz partnerów handlowych takich jak MAN Truck & Bus, Scania Deutschland, Volvo, Palfinger i BAS Mining Truck. Na rodzimych Targach Autostrada-Polska, Rotra, które w maju obchodziły swoje 25-lecie, pokazano aż 11 produktów KH-KIPPER dla branży budowlanej, kopalnianej, a nawet komunalnej, a unowocześniona w 2018 roku kwadratowa zabudowa tylnozysypowa W1CE do budownictwa i lekkiego transportu kopalnianego otrzymała targowy medal. Imprez, gdzie można było obejrzeć całą gamę produkcji było oczywiście znacznie więcej. Dzięki współpracy z lokalnymi dystrybutorami i klientami zabudowy pokazano jeszcze m.in. na moskiewskich Targach Mining World Russia, Bauma CTT i Comtrans, na Targach Nord Bau i Nufam w Niemczech, na francuskich Targach Solutrans, a także Mining World Ukraine i Heavy Duty na Ukrainie.

Wyprodukowana w tym roku zabudowa o numerze 2000 to produkt dedykowany branży kopalnianej. Maksymalnie uproszczona konstrukcja jak do tej pory nieźle sobie radzi w ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych przy transporcie urobku. Większa sprężystość skrzyni przyczynia się do ograniczenia lub eliminacji uszkodzeń konstrukcji spowodowanych załadunkiem dużych odłamków skalnych. Skrzynia na podwoziu Scania 8x4 jest częścią dużej serii zamówień z Rosji, gdzie wydobycie surowców stanowi kluczową gałąź gospodarki.

W przyszłym roku KH-KIPPER nie zwalnia tempa i chce utrzymać produkcję na poziomie z ostatnich lat. Przewagę nad konkurencją producent chce budować dzięki kompleksowemu podejściu do obsługi klienta: oferując produkt zaprojektowany do indywidualnych potrzeb, zapewniając profejsonalne doradztwo w doborze produktu, a w razie potrzeby odpowiedni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Na dużą elastyczność pozwala własne biuro konstrukcyjne – zabudowy są projektowane i wykonywane na konkretne podwozie uwzględniając nie tylko jego wymiary, ale i warunki pracy, specyfikę rynku, użyte materiały i komponenty oraz specyfikację wyposażenia.

W 2020 roku firma chce kontynuować także prace przy rozbudowie i modernizacji infrastruktury zakładowej, m.in. sfinalizować wyposażenie nowego biura oraz rozbudować lakiernię.

Już dziś KH-KIPPER planuje udział w przyszłorocznych Targach Autostrada, IAA czy Steinexpo oraz kilka nowości produktowych. Na rynku pojawi się m.in. nowa zabudowa half-pipe W1U ze specjalną izolacją termiczną do transportu asfaltu oraz zabudowy trójstronne o poprawionej funkcjonalności. Ukłonem w stronę klientów będzie powrót do urządzeń hakowych oraz zabudów komunalnych, z których te ostatnie cieszą się coraz większą popularnością.