IVECO Poland oraz Omega Pilzno podpisali umowę na dostawę 50 IVECO S-WAY NP

IVECO Poland oraz Omega Pilzno podpisali umowę na dostawę 50 IVECO S-WAY NP

IVECO Poland ogłosiło podpisanie umowy z firmą Omega Pilzno na dostawę 50 ciągników siodłowych S-WAY Natural Power o mocy 460 KM wyposażonych w najnowocześniejszy układ napędowy wykorzystujący jako paliwo gaz ziemny (przechowywany w postaci ciekłej – Liquid Natural Gas – LNG).

Omega Pilzno to firma z wieloletnim doświadczeniem w transporcie i spedycji. Oferuje szeroki zakres rozwiązań logistycznych opartych na transporcie drogowym. Obecnie flota pojazdów liczy prawie 700 nowoczesnych zestawów, ponadto operator posiada 5 magazynów logistycznych i zatrudnia ponad 1000 pracowników. Konsekwentne inwestycje i systematyczny rozwój wszystkich gałęzi działalności firmy, doprowadziły Omegę Pilzno do grona liderów w branży, który obsługuje także dużych partnerów, między innymi Grupę Żywiec.

Ciągniki siodłowe IVECO S-WAY NP 460 LNG dla firmy Omega Pilzno zostaną dostarczone w wersjach Standard już w pod koniec marca 2020 roku. Dodatkowo będą również doposażone w lodówki, spojlery, opony klasy A, retardery, komfortowe fotele, leżanki i światła LED. Na wszystkie ciągniki zostaną uruchomione kontrakty serwisowe 3XL z ANS, holowaniem oraz akumulatorami. Pełne kontrakty zostaną uruchomione na okres 5 lat użytkowania pojazdów..

IVECO S-WAY LNG będą obsługiwać w dużej części rynek polski, ale również pojawią się na trasach międzynarodowych. Dodatkowo wszystkie pojazdy użytkowane przez operatora, będą posiadały nowoczesne lekkie naczepy, co stanowić będzie dodatkowy atut w dążeniu do zminimalizowania szkodliwego wpływu transportu na środowisko naturalne.

Podczas podpisania umowy obecni byli przedstawiciele stron: Pan Mariusz Godawski – Prezes Omega Pilzno i Pan Adam Godawski – Wiceprezes Omega Pilzno oraz przedstawiciele marki IVECO, Pan Daniel Wolszczak – Dyrektor Generalny IVECO Poland, Pan Marcin Piluchowski – Heavy Business Line Manager i Pan Artur Wygnański – Key Account Manager IVECO Poland.

Daniel Wolszczak, Dyrektor Generalny IVECO Poland, powiedział: "Jestem bardzo zadowolony, że firma Omega Pilzno rozwija swoją flotę pojazdów w oparciu o pojazdy IVECO S-WAY napędzane gazem ziemnym. Te niezwykle nowoczesne pojazdy są idealnym rozwiązaniem dla wielu firm transportowych ze względu na niższe zużycie paliwa, niską emisję zanieczyszczeń oraz ograniczenie hałasu. Jestem przekonany, że flota 50 nowoczesnych pojazdów IVECO zasilanych gazem ziemnym, zapewni naszemu partnerowi przewagę konkurencyjną. To również inwestycja w zrównoważony transport i ochronę środowiska. Oferowany przez IVECO model S-WAY odpowiada także na potrzeby kierowców, którzy doceniają komfort pracy podczas jego użytkowania".

Adam Godawski, Wiceprezes Grupy Omega Pilzno, powiedział: „Inwestycja to nie tylko odpowiedź na potrzeby klientów i rynku, ale także element naszej strategii biznesowej opartej na zrównoważonym rozwoju. Chcemy w szerokim zakresie dostarczać ekologiczne rozwiązania logistyczne, które pozwalają na zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko. Naszą ambicją jest wyznaczanie w tym zakresie krajowych standardów, stąd tak duża skala zamówienia".

IVECO S-WAY: samochód ciężarowy IVECO na następną dekadę

IVECO S-WAY niesie ze sobą wszystkie zalety wprowadzone w poprzednich generacjach i dodaje nową kabinę, całkowicie przeprojektowaną z myślą o potrzebach kierowcy i właściciela. W obliczu mocnej konkurencji operatorzy logistyczni potrzebują najwyższego poziomu dyspozycyjności, wydajności i produktywności swoich flot. Nowy IVECO S-WAY doskonale spełnia to wymaganie, oferując kompletny pakiet funkcji i usług, które nie mają sobie równych. Samochód został opracowany z naciskiem na najwyższy komfort kierowcy, zrównoważony rozwój oraz nowy, rozszerzony poziom komunikacji, mający na celu obniżenie całkowitego kosztu posiadania (TCO).

To więcej niż produkt: zaoferowano model biznesowy, który obejmuje cały cykl życia pojazdu i pomaga klientom IVECO spełniać wymagania ich klientów.

IVECO S-WAY: samochód ciężarowy online

Nowy, zaawansowany moduł telematyczny w IVECO S-WAY jest bogatym w możliwości systemem komunikacji. Pozwala gromadzić, przetwarza i wymienia dane w czasie rzeczywistym. Właściciele i kierowcy są stale połączeni z pojazdem poprzez swoje urządzenie mobilne lub komputer PC, korzystając z łatwego w obsłudze portalu i aplikacji MyIVECO. Zaawansowana komunikacja w IVECO S-WAY opracowana została również po to, aby pomóc operatorom logistycznym w zapewnieniu wyższej rentowności ich działalności, poprzez maksymalizację czasu dyspozycyjności pojazdu i prewencyjnego serwisu.

IVECO S-WAY: samochód ciężarowy zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju

Nowy IVECO S-WAY Natural Power opiera się na doskonałych osiągach ciężkiej gamy pojazdów marki, zapewniając dalszą redukcję emisji cząstek stałych, NOx i CO2. Będąc wiernym swojemu dziedzictwu, łączy w sobie niski całkowity koszt posiadania z niską emisją szkodliwych substancji.

W przypadku operatorów logistycznych pragnących prowadzić „zieloną" flotę, IVECO S-WAY Natural Power pozostaje jedyną ciężarówką zasilaną gazem ziemnym oferującą zasięg do 1600 km przy mocy silnika 460 KM. Dzięki temu pojazdowi, mogą oni korzystać ze wszystkich zalet gazu ziemnego - jedynej dostępnej od ręki, niskoemisyjnej alternatywy dla oleju napędowego w segmencie ciężkim. Zasilanie gazem ziemnym zapewnia emisję cząstek stałych o 99% niższą niż olej napędowy i o 90% niższą emisję NO2. Do tego, w przypadku użycia biometanu, emisja CO2 jest niższa o 95%.
Źródło: Iveco

Image

Będziesz miał/a kontrolę ITD w firmie?
Twoi kierowcy nie przestrzegają przepisów?
Chcesz na bieżąco kontrolować kierowców?
Skontaktuj się z nami!
Czym szybciej przystąpimy do pracy, tym mniejszy będzie mandat.