Na drogach

Czytaj więcej: Kierowca bez prawa jazdy. Normy przekroczone o ponad 1500%
To był zdecydowanie za ciężki transport mebli. Zamiast dopuszczalnych 410 kg, kierowca przewoził ładunek o masie blisko 6400 kg. Szofer nie miał uprawnień do kierowania ciężarówką.

Czytaj więcej: Przewóz leków bez zezwolenia
Podczas rutynowych działań w Żdżarach na odcinku autostrady A2, konińscy inspektorzy zatrzymali do kontroli ciężarówkę prowadzoną przez kierowcę z Białorusi. Okazało się, że szofer chcąc nagiąć obowiązujące przepisy, nie wypełnił prawidłowo formularza zezwolenia na wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego.

Czytaj więcej: Sześć osób w kabinie dwuosobowej
Liczba podróżujących w kabinie ciężarówki, którą przewożono węgiel, zwróciła uwagę inspektorów ITD. Zamiast maksymalnie dwóch, w kabinie jechało aż sześć osób. Jedna z nich próbowała ukryć się pod kocem.

Czytaj więcej: Woził zagranicznych turystów na cudzej karcie
Autobus przewożący zagranicznych turystów, a należący do polskiego przewoźnika skontrolowali inspektorzy z WITD w Krakowie. Podczas kontroli wyszło na jaw, że przewoźnik używał cudzej karty do tachografu pojazdu.

Czytaj więcej: Z Węgier do Polski na krawędzi wysokiego ryzyka
Do warsztatu samochodowego, a nie na trasę powinien zostać skierowany pojazd, który zatrzymali do kontroli w Pile inspektorzy ITD. Usterki ujawnione podczas kontroli pojazdu należącego do przedsiębiorstwa z Węgier, bardzo poważnie zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Czytaj więcej: Jechał pijany i uszkodził pojazd ITD
0,44 promila w wydychanym powietrzu miał kierowca ciężarówki, który uszkodził dziś pojazd Inspekcji Transportu Drogowego. Do zdarzenia doszło w Brzesku na węźle autostrady A4. Podczas próby zatrzymania do kontroli przez Inspekcję Transportu Drogowego, kierowca ciężarówki należącej do serbskiego przewoźnika najechał na stojący samochód ITD, uszkadzając lusterko zewnętrzne.

Czytaj więcej: Kontrola
Za wysoki, za długi, za szeroki, za ciężki i bez wymaganego zezwolenia odpowiedniej kategorii. To wynik kontroli zespołu pojazdów przewożącego koparkę, przeprowadzonej przez podkarpackich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

Czytaj więcej: 1 przewoźnik, 3 kierowców, 6 kart
Dwoma kartami kierowcy posługiwał się szofer zatrzymany do kontroli przez ITD. Kierowca dostał mandat, a przewoźnika czeka postępowanie zagrożone karą grzywny. Kolejne dla tego przedsiębiorcy. Pod koniec maja wobec tego samego przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą prawie 8000 złotych za to, że zatrudnieni u niego pracownicy…  posługiwali się cudzymi kartami kierowcy.

Czytaj więcej: Nieodpowiedzialny przewóz towaru niebezpiecznego
Bułgarski kierowca przewoził towar niebezpieczny (ADR), mimo że nie posiadał wyposażenia ochronnego, nie został też przeszkolony, a sam pojazd nie był właściwie oznakowany. Brakowało też odpowiedniego zezwolenia. To nie wszystkie przewinienia ujawnione podczas kontroli ITD.

Czytaj więcej: Przewóz mąki wysokiego ryzyka
O 2,5 tony za dużo ważyła niesprawna technicznie ciężarówka, skontrolowana przez patrol małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca nie zabezpieczył właściwie ładunku. Przewożone worki z mąką znacznie się przechyliły podczas jazdy.