Read more: Nowe rozwiązania Scania dla zrównoważonego transportu miejskiego
Premiera pojazdów Scania nowej generacji w Europie wkracza w trzecią fazę. Na rynek wprowadzone zostają nowe rozwiązania dla miast, głównie dla dystrybucji, transportu wewnątrz miast i pomiędzy nimi, a także do zbiórki odpadów i innych prac komunalnych oraz dla służb ratowniczych. Mobilność ma kluczowe znaczenie w nowoczesnych ośrodkach miejskich, które pragną dobrze spełniać swoją funkcję i rozwijać się w sposób zrównoważony.

Read more: IVECO i ROLFO na Konferencji ECG 2017 prezentują zastosowanie pojazdów zasilanych LNG w sektorze...
Na Konferencji ECG 2017 zorganizowanej przez Stowarzyszenie Europejskiej Logistyki Pojazdów firma IVECO przedstawiła swoje opinie na temat przyszłości zrównoważonego transportu.

Read more: Elektryczna hybryda – elastyczne rozwiązanie dla polskich miast
Volvo dostarczyło dotychczas operatorom komunikacji miejskiej ponad 3,6 tys. zelektryfikowanych autobusów. Część z nich to pojazdy o napędzie elektryczno-hybrydowym, produkowane we wrocławskiej fabryce Volvo. Elektryczne hybrydy to elastyczne rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdza się w miastach, którym zależy na czystości powietrza i ograniczeniu hałasu – autobusy mogą poruszać się bezemisyjnie nawet na 70 proc. trasy, są przy tym 20-30 proc. tańsze od pojazdów całkowicie elektrycznych.

Read more: Nowe modele DAF CF i XF zdobyły tytuł
Nowe modele DAF CF i XF zostały ogłoszone „Międzynarodowymi pojazdami ciężarowymi 2018 roku” (International Truck of the Year 2018) przez niezależne jury, w skład którego wchodzili najlepsi dziennikarze zajmujący się transportem drogowym z 23 europejskich krajów. Najbardziej prestiżową nagrodę przyznawaną w branży pojazdów ciężarowych na terenie Europy otrzymał Prezes firmy DAF Trucks, Preston Feight, z rąk Gianenrico Griffiniego, przewodniczącego jury podczas wystawy Solutrans w Lyonie.

Read more: Skonfiguruj DAFa jakiego potrzebujesz
Firma DAF udostępniła dla swoich klientów nowoczesną aplikację 3D Truck Configurator, która umożliwia skonfigurowanie pojazdu marki DAF on-line odpowiedniego do potrzeb klienta.

Read more: Nowy Stralis X-WAY: zupełnie nowa gama pojazdów dla użytkowników z branży budowlanej i sektora...
Nowy Stralis X-WAY: zupełnie nowa gama pojazdów dla użytkowników z branży budowlanej i sektora usług komunalnych, która łączy legendarną wytrzymałość terenową podwozia IVECO Trakker z największą w swojej klasie ładownością, osiągami drogowymi i oszczędnością paliwa. IVECO Stralis X-WAY to całkowicie nowa gama pojazdów opracowanych z myślą o przewozach specjalizowanych i logistyce budowlanej. Pojazdy z tej serii oferują DOSKONAŁE POŁĄCZENIE charakterystyki odpowiedniej do jazdy szosowej ze zdolnością do jazdy w terenie.

Read more: Przyszłość gospodarki to samochody autonomiczne
Volvo Trucks dołączyło do grona firm, które posiadają już w pełni autonomiczny samochód ciężarowy. To pojazd, który zrewolucjonizuje branżę transportową i wpłynie na całą gospodarkę. Niższe zużycie paliwa, krótszy czas dostaw i gwarancja bezpieczeństwa przejazdów to argumenty, które sprawiają, że autonomiczne samochody ciężarowe z roku na rok zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Rośnie także grono producentów, którzy pojazdy sterowane przez inteligentne oprogramowanie postrzegają jako przyszłość i wielką nadzieję całej branży transportu drogowego.

Read more: Nowy Stralis NP 460: pełna gama samochodów ciężarowych zasilanych gazem ziemnym dla każdej misji,...
Nowy Stralis NP 460 jest jak dotąd najbardziej przyjaznym dla środowiska samochodem ciężarowym. To jedyny model pojazdu ciężarowego zasilanego gazem ziemnym, oferowany między innymi ze zautomatyzowaną przekładnią najnowszej generacji i występujący w pełnej gamie wersji przystosowanych do wszystkich rodzajów misji. Dzięki znakomitym parametrom ekologicznym, osiągom, wydajności i zasięgowi sprawdza się w transporcie długodystansowym na najbardziej wymagających trasach.