b_300_0_16777215_00_images_galeria_Droga_oplaty_viatoll_viabox_2354jk5345f2455.jpg
Informujemy, że od dnia 1 czerwca została obniżona kwota zabezpieczenia dla kont z odroczoną płatnością (post pay). Co to oznacza? To dla Ciebie mniejsze koszty uzyskania np. gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej.

Dlaczego post pay?

Użytkownik umowy post pay nie musi na bieżąco kontrolować stanu swojego konta i dbać o doładowania za każdym razem, gdy saldo zbliża się do zera (jak w przypadku umów przedpłaconych). Rozliczenie jest dokonywane w terminie 14. dni od daty wystawienia noty obciążeniowej za dany okres, a płatność dokonywana jest raz w miesiącu.

Kwota gwarancji – od czego zależy

Na wysokość kwoty gwarancji ma wpływ zakładana liczba przejeżdżanych kilometrów w okresie rozliczeniowym (min. 2000 km), liczba pojazdów oraz stawka opłaty  elektronicznej dla każdego z nich, która jest zależna od rodzaju pojazdu i klasy emisji spalin. Aby obliczyć kwotę gwarancji skorzystaj z naszego kalkulatora. Prosimy o właściwe oszacowanie liczby kilometrów przejeżdżanych po sieci dróg płatnych w ciągu 45 dni. Kalkulator podaje jedynie minimalną wartość wymaganego zabezpieczenia.

Wszyscy dotychczasowi Użytkownicy systemu, którym termin gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej upływa w czerwcu 2017 r. mogą dostarczyć już nową gwarancję z niższą kwotą zabezpieczenia przed upływem 30 dni przed terminem wygaśnięcia Gwarancji.