b_300_0_16777215_00_images_artykuly_2018_1_itd_krak_1fg334324f3412.jpg
Małopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego w czwartek 25 stycznia 2018r. na przejściu granicznym w Chyżnem zatrzymali do kontroli ciągnik samochodowy z naczepą należący do ukraińskiego przewoźnika, którym wykonywany był międzynarodowy przewóz odpadów z Austrii na Ukrainę.

W trakcie kontroli stwierdzono, że kierowca podczas wykonywania zadania przewozowego używał drugiej karty kierowcy i łącznie prowadził pojazd bez wymaganego odpoczynku przez ponad 18 godzin w stosunku do dozwolonych 10 godzin.

Ponadto przewoźnik nie posiadał stosownego zezwolenia na wykonywanie międzynarodowego przewozu rzeczy.

Za powyższe nieprawidłowości kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 2 000 zł, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 10 000 zł.

Jakby tego było mało w wyniku oględzin pojazdu ujawniono, że został zamontowany niedozwolone urządzenie do fałszowania emisji spalin z jednoczesnym odłączeniem systemu AD – BLUE, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami pojazd został skierowany na parking strzeżony do czasu opłacenia kaucji oraz okazania zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy.
źródło: WITD Kraków