b_300_0_16777215_00_images_artykuly_11_17_gitd_332g7335f755h3213.jpg
Podlascy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, w trakcie rutynowej kontroli samochodu ciężarowego, ujawnili narkotyki. Okazało się, że obaj kierowcy pojazdu byli pod wpływem niedozwolonych substancji psychoaktywnych. Dalsze czynności w tej sprawie przejął wezwany na miejsce patrol Policji.

W czwartek (2 listopada 2017 r.) na drodze krajowej nr 8, w miejscowości Przewalanka (powiat białostocki) inspektorzy z WITD w Białymstoku zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej zespół pojazdów należący do białoruskiego przewoźnika. Pojazdem, kierowanym przez załogę dwuosobową, przewożone były kwiaty z Holandii do Rosji.

Podczas kontroli inspektorzy zauważyli w kabinie kierowców substancje przypominające marihuanę i haszysz. Na miejsce został wezwany patrol Policji. Funkcjonariusze potwierdzili, że są to narkotyki.

W związku z podejrzeniem, iż kierujący mogą znajdować się pod wpływem niedozwolonych substancji psychoaktywnych, obu poddano badaniu na ich zawartość w organizmie. Przypuszczenia inspektorów ITD i policjantów okazały się jak najbardziej trafne – obaj kierujący byli pod wpływem narkotyków.

Kierowcy, wraz z ciężarówką, zostali przekazani funkcjonariuszom Policji do dalszego postępowania w tej sprawie.
źródło: GITD