Na drogach

Read more: Manipulował zapisami tachografu na wszelki wypadek
Sobota 10 lutego była kolejnym dniem prowadzonej przez dolnośląską inspekcję transportu drogowego kontroli autokarów. W trakcie tych kontroli inspektorzy z legnickiego oddziału inspekcji zatrzymali autobus wiozący rodziny z dziećmi. Wracali oni z wypoczynku w Zakopanym, do miejsc zamieszkania w województwie Zachodniopomorskim.

Read more: Czas pracy kierowcy fałszowany przez
Wyłącznik tachografu tak zaawansowany technologicznie, że podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego musieli wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby go zlokalizować i wyeliminować z użycia. Jednakże wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas przeprowadzenia tysięcy kontroli drogowych przyniosło oczekiwany skutek.

Read more: Nieudana próba ominięcia
Kierowca ciężarówki, chcąc ustrzec się przed spotkaniem z „krokodylami", wyprzedzał inną ciężarówkę na odcinku drogi, na którym obowiązywało ograniczenie prędkości oraz zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. Nie uniknął jednak zatrzymania do kontroli przez lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

Read more: ITD: Bez (za)hamowania
Małopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę należącą do serbskiego przewoźnika, w której stwierdzili bardzo poważne usterki stanu technicznego. Ponadto okazało się, że przewożony na naczepie ładunek przemieścił się podczas jazdy, ponieważ kierowca niewłaściwie go zabezpieczył przed wyruszeniem w trasę.

Read more: Korczowa: utrudnienia na granicy
Krajowa Administarcja Skarbowa poinformowała ZMPD, że na przejściu granicznym w Korczowej nastąpiła awaria systemu informatycznego po stronie ukraińskiej.

Read more: Tir z pijanym kierowcą staranował auta
O mrożącym krew w żyłach wypadku tuż przed godziną 11 przed południem 1 lutego 2018 roku przy punkcie poboru opłat w Żdżarach trudno pisać bez emocji. Pijany w sztok 54-letni Łotysz został sprawcą sporego karambolu, w wyniku którego zostało rannych dziesięć osób, a zniszczeniu uległo pięć aut. Na miejscu byli inspektorzy z oddziału konińskiego Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego (WITD) w Poznaniu.

Read more: ITD: Znikające kilometry
23 stycznia 2018 roku na autostradzie A2 zatrzymano do kontroli drogowej ciągnik samochodowy z naczepą. Kierowca na trasie z Holandii na Litwę „zgubił” trochę kilometrów na tachografie przy pomocy magnesu.

Read more: Jazda na dwóch kartach i brak zezwolenia
Małopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego w czwartek 25 stycznia 2018r. na przejściu granicznym w Chyżnem zatrzymali do kontroli ciągnik samochodowy z naczepą należący do ukraińskiego przewoźnika, którym wykonywany był międzynarodowy przewóz odpadów z Austrii na Ukrainę.

Read more: Kosztowne przeoczenie
W dniu 23 stycznia 2018 r. w miejscowości Balice (autostrada A4) inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Krakowa przeprowadzili kontrolę pojazdu członowego należącego do rumuńskiego przewoźnika, którym wykonywany był międzynarodowy transport drogowy z Polski do Rumunii ładunku podlegającego systemowi monitorowania drogowego przewozu towarów.

Read more: ITD:
22.01.2018 r na autostradzie A4 Inspektorzy Transportu Drogowego z WITD Wrocław, zatrzymali do kontroli ciągnik samochodowy z naczepą należący do przewoźnika słowackiego. Zainteresowanie inspektorów wzbudziła okoliczność, że kierowca prowadził pojazd trzymając stopy na podszybiu na wysokości kierownicy. Po zatrzymaniu na pytanie dlaczego w ten sposób prowadzi pojazd, kierowca wyjaśnił, że to nie jest największy problem, gdyż w tachografie zostało zarejestrowane przekroczenie jazdy w okresie dwutygodniowym, zamiast 90 godzin prowadził bowiem pojazd ponad 100 godzin.