Na drogach

Read more: Inspektorzy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z wyłącznikiem tachografu
W środę rano (6 grudnia 2017 r.) inspektorzy z WITD w Radomiu zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochód ciężarowy z przyczepą, poruszający się drogą krajową nr 12 (ul. NSZZ Solidarność). Podczas analizy danych pobranych z tachografu i karty kierowcy nabrali podejrzeń, że mogły zostać sfałszowane przez zainstalowane w pojeździe niedozwolone urządzenie.

Read more: Przewoził palety z Rosji do Belgii bez ważnego zezwolenia
Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali ciężarówkę należącą do rosyjskiego przewoźnika, którą wykonywano międzynarodowy transport drogowy rzeczy bez zezwolenia.

Read more: Mega kara dla pracusia
Naruszeń norm prowadzenia pojazdów, wymaganych przerw w prowadzeniu i odpoczynków na łączną kwotę ponad 88 tys. zł dopuścił się przewoźnik drogowy z woj. mazowieckiego zatrzymany do kontroli drogowej w okolicach Włocławka.

Read more:  Kradzione samochody w kontrolowanej ciężarówce litewskiej
30 listopada 2017r. (czwartek) na drodze krajowej nr 61 miejscowości Łomża, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku, podczas wspólnych działań z Podlaskim Urzędem Celno-Skarbowym, zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy należący do przewoźnika litewskiego. Pojazdem realizowany był przewóz drogowy na trasie z Niemiec do Litwy.

Read more: Ukraiński transport ponad 22 ton papieru bez żadnego zabezpieczenia
Każdy kierowca, rozpoczynając przewóz ładunku, powinien sprawdzić czy został on odpowiednio zabezpieczony przed zmianą położenia. Najwyraźniej zapomniał o tym kierowca ukraińskiego zespołu pojazdów, zatrzymany do kontroli drogowej przez dolnośląskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Ważący ponad 22 tony towar znajdujący się na naczepie zabezpieczała przed wypadnięciem na zewnątrz tylko plandeka!

Read more: Rosyjska ingerencja
W dniu 9 listopada w miejscowości Nowe Marzy, inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli pojazd członowy należący do rosyjskiego przewoźnika, którym wykonywany był przewóz drogowy ładunku z Rosji do Niemiec.

Read more: Zamiast do przewozu trafi do naprawy
Powodem zatrzymania, przez poznańskich inspektorów transportu drogowego, kii z materiałami sypkimi na pace było podejrzenie jej przeładowania.  

Read more: Niezgłoszony do systemu SENT tytoń ukryty wśród towarów niebezpiecznych
Wszczęciem postępowania wyjaśniającego przez funkcjonariuszy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zakończyła się rutynowa kontrola drogowa ciągnika siodłowego z naczepą, którego zatrzymali na autostradzie A1 katowiccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Okazało się, że pojazdem tym przewożono niebezpieczne materiały i 33 paczki suszu tytoniowego, który nie został zgłoszony do systemu SENT.

Read more: ITD: Przeładowany z trumnami
W miejscowości Kamień (droga wojewódzka nr 747) Inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie poddali kontroli pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej 3500 kg z uwagi na uzasadnione podejrzenie przekroczenia jego ładowności. Pojazd przewoził nowe trumny.

W wyniku kontroli stwierdzono, iż masa rzeczywista pojazdu wynosi 4150 kg. Kierowca został ukarany mandatem karnym, a kontynuowanie przewozu nastąpiło dopiero po jego częściowym rozładowaniu.
Read more: Narkotyki w kabinie ciężarówki, a kierowcy pod ich wpływem
Podlascy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, w trakcie rutynowej kontroli samochodu ciężarowego, ujawnili narkotyki. Okazało się, że obaj kierowcy pojazdu byli pod wpływem niedozwolonych substancji psychoaktywnych. Dalsze czynności w tej sprawie przejął wezwany na miejsce patrol Policji.