Na drogach

Read more: Przewoził promile przeładowanym pojazdem na
W godzinach porannych 28 lutego  2017 r. na ul. Wrocławskiej  w Wałbrzychu (droga krajowa nr 35), inspektor Inspekcji Transportu Drogowego z kłodzkiego oddziału WITD we Wrocławiu zatrzymał  do kontroli samochód dostawczy, którym przewożono alkohole.

Read more: Plaga manipulacji na drogach
W dniu 27 i 28 lutego 2018r., małopolscy inspektorzy ujawnili aż 3 przypadki manipulacji w urządzenie rejestrujące czas jazdy i odpoczynku (tachograf) oraz 1 przypadek ingerencji w układ oczyszczania spalin AdBlue:

Read more: Kilkadziesiąt ton niezabezpieczonej makulatury
Dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej na autostradzie A4 ciężarówkę przewożącą makulaturę. Ładunek umieszczony na pojeździe nie był w żaden sposób zabezpieczony przed zmianą miejsca położenia. Wskutek tego mógł wypaść na jezdnię podczas gwałtownego hamowania pojazdu lub pokonywania ostrego zakrętu.

Read more: Nietrzeźwy kierowca 40-tonowej ciężarówki na A2
Prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca białoruskiej ciężarówki, którego zatrzymali do kontroli drogowej na autostradzie A2 lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy kierujący został przekazany do dalszych czynności policjantom.

Read more: Jechał bez karty niesprawną ciężarówką
Warmińsko-mazurscy inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej niesprawną technicznie ciężarówkę z przyczepą, którą przewożono drewno. Kierowca nie rejestrował czasu pracy, prowadząc pojazd bez włożonej karty kierowcy do tachografu.

Read more: Manipulował zapisami tachografu na wszelki wypadek
Sobota 10 lutego była kolejnym dniem prowadzonej przez dolnośląską inspekcję transportu drogowego kontroli autokarów. W trakcie tych kontroli inspektorzy z legnickiego oddziału inspekcji zatrzymali autobus wiozący rodziny z dziećmi. Wracali oni z wypoczynku w Zakopanym, do miejsc zamieszkania w województwie Zachodniopomorskim.

Read more: Czas pracy kierowcy fałszowany przez
Wyłącznik tachografu tak zaawansowany technologicznie, że podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego musieli wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby go zlokalizować i wyeliminować z użycia. Jednakże wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas przeprowadzenia tysięcy kontroli drogowych przyniosło oczekiwany skutek.

Read more: Nieudana próba ominięcia
Kierowca ciężarówki, chcąc ustrzec się przed spotkaniem z „krokodylami", wyprzedzał inną ciężarówkę na odcinku drogi, na którym obowiązywało ograniczenie prędkości oraz zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. Nie uniknął jednak zatrzymania do kontroli przez lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

Read more: ITD: Bez (za)hamowania
Małopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę należącą do serbskiego przewoźnika, w której stwierdzili bardzo poważne usterki stanu technicznego. Ponadto okazało się, że przewożony na naczepie ładunek przemieścił się podczas jazdy, ponieważ kierowca niewłaściwie go zabezpieczył przed wyruszeniem w trasę.

Read more: Korczowa: utrudnienia na granicy
Krajowa Administarcja Skarbowa poinformowała ZMPD, że na przejściu granicznym w Korczowej nastąpiła awaria systemu informatycznego po stronie ukraińskiej.