Na drogach

Read more: Zamontował magnes w korku i to bezpośrednio przed pojazdem inspekcji
19  grudnia 2017 r.  inspektorzy transportu drogowego z Gdańska jadąc na punkt kontrolny byli świadkami niecodziennej sytuacji. Oczekując w korku przed węzłem Rusocin zjazd w kierunku autostrady A1 zauważyli, że kierowca samochodu ciężarowego opuścił kabinę pojazdu i zniknął w przestrzeni pomiędzy ciągnikiem siodłowym a naczepą. Po chwili kierowca spokojnie wrócił do kabiny pojazdu i kontynuował jazdę przed pojazdem inspekcji.

Read more: Poza Unię bez pozwolenia
Przewoźnicy wywożą często towary z Polski do krajów spoza Unii Europejskiej bez odpowiednich zezwoleń. W grudniu wielkopolscy inspektorzy transportu drogowego skontrolowali już dwa takie przypadki.

Read more: Niezgłoszony przewóz paliwa… pojazdem z poważnymi usterkami w stanie technicznym
W poniedziałek 18 grudnia 2017 r. inspektor wojewódzkiej inspekcji transportu drogowego w Olsztynie przeprowadził kontrolę drogową pojazdu, którym polskie przedsiębiorstwo wykonywało krajowy przewóz paliw ciekłych. Podczas kontroli stwierdzono, zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego, uszkodzenie układu hamulcowego oraz niesprawność głównego wyłącznika prądu czyli urządzenia szczególnie istotnego w przypadku wystąpienia zagrożenia przy przewozie paliw.

Read more: Rosyjski kierowca ciężarówki miał prawie 1,5 promila
Blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał rosyjski kierowca 40-tonowej ciężarówki, którego zatrzymali do kontroli drogowej podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwego kierującego przekazano do dalszych czynności policjantom.

Read more: Jazda na magnesie zakończona w rowie
Kierowca ciężarówki należącej do polskiego przewoźnika zasnął, a następnie wjechał do rowu. Jak się okazało, prowadził pojazd bez wymaganego odpoczynku od ponad trzech godzin i używał niedozwolonego magnesu, który fałszował wskazania tachografu.

Read more: Wspólne kontrole Inspekcji Transportu Drogowego i Straży Granicznej
Małopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej od środy do soboty (6-9 grudnia 2017 r.) prowadzili całodobowe kontrole drogowe samochodów ciężarowych na polsko-słowackim przejściu granicznym.

Read more: Inspektorzy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z wyłącznikiem tachografu
W środę rano (6 grudnia 2017 r.) inspektorzy z WITD w Radomiu zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochód ciężarowy z przyczepą, poruszający się drogą krajową nr 12 (ul. NSZZ Solidarność). Podczas analizy danych pobranych z tachografu i karty kierowcy nabrali podejrzeń, że mogły zostać sfałszowane przez zainstalowane w pojeździe niedozwolone urządzenie.

Read more: Przewoził palety z Rosji do Belgii bez ważnego zezwolenia
Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali ciężarówkę należącą do rosyjskiego przewoźnika, którą wykonywano międzynarodowy transport drogowy rzeczy bez zezwolenia.

Read more: Mega kara dla pracusia
Naruszeń norm prowadzenia pojazdów, wymaganych przerw w prowadzeniu i odpoczynków na łączną kwotę ponad 88 tys. zł dopuścił się przewoźnik drogowy z woj. mazowieckiego zatrzymany do kontroli drogowej w okolicach Włocławka.

Read more:  Kradzione samochody w kontrolowanej ciężarówce litewskiej
30 listopada 2017r. (czwartek) na drodze krajowej nr 61 miejscowości Łomża, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku, podczas wspólnych działań z Podlaskim Urzędem Celno-Skarbowym, zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy należący do przewoźnika litewskiego. Pojazdem realizowany był przewóz drogowy na trasie z Niemiec do Litwy.